fbpx

Kaip plombuojami dantys?

Danties plombavimas:

  • Atliekamas vietinis nuskausminimas. Didžiąja dalimi atvejų gydytojas naudoja anestetiką danties nuskausminimui, bet būna atvejų, kuomet ėduonies pažeidimas nėra didelis, todėl ir dantis nebūna jautrus intervencijai, tokiais atvejais anestetikas gali būti nereikalingas.
  • Pašalinami karieso pažeisti audiniai. Kai jau veikia anestetikas, gydytojas gali ramiai šalinti visus ėduonies pažeistus audinius. Audiniai yra šalinami naudojant greitaeigį odontologinį grąžtą. Kaip dantis yra nuskausmintas pacientas skausmo jausti neturėtų, tik vibraciją, spaudimą ir šaltą vandenį. Baigęs valyti užkrėstus audinius, gydytojas įsitikins, jog dantis tikrai yra švarus ir sterilus plombos dėjimui.
  • Ertmė uždaroma plombinėmis medžiagomis. Laikinoji plomba dažniausiai yra naudojama gydant danties kanalus. Ji yra skirta užpildyti danties ertmę tarp vizitų, kad į jį nepatektų bakterijos, mikrobai ir maisto likučiai. Su laikina plomba pacientas gali būti iki 2 savaičių,vėliau ji tampa pralaidi ir ją reikia keisti arba nauja laikina plomba, arba nuolatine. Plombuojant helio plomba pirmiausia gydytojas ant plombuojmo danties paviršių padengs rūgštiniu geliu ir po 20 sekundžių nuplaus. Tokiu būdu plombuojamo danties paviršius pašiurgštėja ir prie jo lengviau prikimba plomba. Vėliau bus tepama rišamoji medžiaga “klijai” kuri padeda plombai dar geriau prikibti prie danties paviršiaus. “Klijai” danties ertmėje kietinami apie 20 sek mėlyna šviesa ir pradedama dėti užpildą. Jei pažeisto danties ertmė yra labai didelė, užpildas gali būti dedamas plonais sluoksniais, kiekvieną atskirai išformuojant ir sukietinant mėlyna šviesa. Jei dantis plombuojamas stiklo jonomerine plomba, ji sumaišoma vietoje ir iš karto dedama į danties ertmę. Ši plomba gerai sukimba su dentinu ir mažiau bijo seilių, todėl yra dažniausiai naudojama vaikų dantų gydymui.
  • Poliravimas ir pritaikymas. Baigus pildyti danties ertmę užpildas dar būna šiurkštus ir gruoblėtas. Jį gydytojas nulygina ir nupoliruoja su grąžteliais ir polyrais. Paskiausiai gydytojas pritaiko dantį į bendrą sąkandį, kad būtų patogu kramtyti.

0 comments on “Kaip plombuojami dantys?

Leave Comment