DANTŲ IMPLANTACIJA

Dantų implantacija – pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžė prarastų dantų atkūrimo technologija, kuri padeda susigrąžinti visavertę kramtymo funkciją bei estetinę išvaizdą. Atkurti prarastą dantį labai svarbu, kad sustabdytume žandikaulio kaulo irimo procesą, veido deformacijas ir kitų dantų judėjimą. Taip pat tuščioje ertmėje daugiau kaupiasi apnašos, bakterijos, padidėja dantų ėduonies rizika ir taip blogėja visos burnos ertmės sveikata.

Dantų implantas – tai mažas titaninis varžtelis, sriegiamas į žandikaulio kaulą, atstojantis danties šaknį. Prie implanto tvirinasi įvairios konstrukcijos – danties protezai ar jų serijos. Kitaip tariant, nuolatiniai dirbtiniai dantys (dar vaidinami danties karūnėle, vainikėliu).

IMPLANTACIJOS PASLAUGAKAINA
Implantas Osstem549 €
Implantas Straumann649 €
Implantas Straumann SLA699 €
Sinuso pakėlimo operacija400 € – 800 €

KADA REIKALINGA IMPLANTACIJA?

Dantų implantai yra naudojami, kai pacientui trūksta vieno ar daugiau dantų ir yra noras atkurti dantų estetiką, funkcionalumą ir bendrą burnos sveikatą. Situacijos kada reikalinga dantų implantacija:

 • Netekus danties ar dantų. Pacientui trūksta vieno, daugiau ar visų dantų dėl traumų, ligų, dantų blogos būklės arba kitų priežasčių;
 • Norint stabilizuoti dantų protezus. Kai dėl dantų praradimo arba jų pažeidimo darosi sunku naudotis protezais ar tilteliais, implantai gali būti geresnis sprendimas;
 • Siekiant estetiškos išvaizdos. Dantų implantai gali suteikti natūralią ir estetišką išvaizdą, ypač kai jie atkuria prarastą dantų liniją ir veido struktūrą. Leidžia pacientui nesigėdyti ir vėl šypsotis bei laisvai bendrauti;
 • Norint išsaugoti sveikus gretimus dantis. Atkuriant vieną ar kelis dantis, tausojame greta esančius dantis, tolygiai paskirstomas krūvis, tenkantis kramtymo metu;
 • Siekiant sustabdyti žandikaulio kaulo nykimo procesą. Praradus vieną ar kelis dantis ilgainiui nysta žandikaulio kaulas dėl negaunamos apkrovos, ko pasekoje galimos veido deformacijos;
 • Norint atkurti kramtymo funkciją. Galima mėgautis norimu maistu, baigti nerimauti dėl nepilnai susmulkinamo maisto ar dėl to sukeliamų virškinimo sistemos ligų;
 • Rūpi ilgaamžiškumas. Dantų implantai garantuoja ilgalaikį funkcijos ir estetikos atkūrimą.

Dantų implantacija gali pagerinti paciento gyvenimo kokybę, suteikti patogumą ir susgrąžinti pasitikėjimą savimi. Prieš nusprendžiant dėl dantų implantų, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju odontologu, kuris atliks išsamų burnos tyrimą bei galimus gydymo variantus.

IMPLANTACIJOS PRIVALUMAI

Dantų implantacija suteikia galimybę atkurti estetiką, funkcionalumą ir bendrą burnos sveikatą. Tai svarbi procedūra, kuri gali pagerinti Jūsų gyvenimą, susigrąžinsite pasitikėjimą savimi ir džiaugsmą šypsotis!

Atkuriama kramtymo funkcija

Netekus vieno ar kelių dantų atsiranda didelis diskomfortas kalbėti ir šypsantis, bet ypač yra susiduriama su didelėmis valgymo problemomis. Tampa sunku sukramtyti maistą, maisto gabalėliai užstringa dažniau laisvuose tarpuose, sunku juos pašalinti. Dantų implantų dėka yra atkuriama kramtymo funkcija, maistas vėl lengvai kramtomas, valgymas tampa be jokių rūpesčių.

Estetika, kuri prilysta tikriems dantims

Dantų implantai yra itin estetiški ir atrodantys kaip natūralūs tikri dantys. Dantų implantas, kuris yra titaninis varžtelis, įsriegiamas į žandikaulį, prie jo tvirtinama karūnėlė (danties vainikėlis), kuris paslepia visą metalinę implanto konstrukciją. Šiuolaikinė medicina ir naujosios technologijos labaratorijai leidžia sukurti danties vainikėlį, kuris atrodo taip pat natūraliai ir estetiškai kaip tikras dantis.

Nėra žalojami gretimai esantys dantys

Dantų implantai yra vienintelis būdas atkuriantis šypseną nepadarant žalos kitiems sveikiems greta esantiems dantims. Dantų implantacijos dėka nereikės šlifuoti gretimų dantų, todėl Jūsų dantys išliks nepažeisti.

Ilgaamžiškumas

Dantų implantai yra ilgaamžiai, kaip ir natūralūs dantys, tinkamai prižiūrimi ir gali gyvuoti daug dešimtmečių ar net visą gyveimą. Odontologijoje yra kitų būdų atkurti dantis, tačiau, jie nėra tokie ilgalaikiai ir patikimi kaip dantų implantacija.

Patogumas

Dantų implantai atkuria danties funkciją. Jie itin stabilūs, todėl be jokių rūpesčių galėsite laisvai kalbėti, juoktis, šypsotis ar valgyti. 

Kalbos rišlumas

Netekus vieno ar kelių dantų kai kurie iš karto pastebi pakitusią kalbą. Tai gali turėti įtakos socialiniam gyvenimui, karjerai, psichologinei sveikatai. Dantų implantai sprendžia šią problemą. Po atliktos implantacijos kalbėsite laisvai, be jokių pakitimų, jausitės patogiai.

Išsaugo žandikaulio kaulų struktūrą, apsaugo nuo veido deformacijų

Netekus danties po truputi nysta, plonėja žandikaulio kaulas, tai salygoja veido deformacijas. Taip nutinka dėl to, kad žandikaulio kaulas netenka apkrovos. Praradus dantį toje vietoje jūs nekramtote maisto, žandikaulio kaulas po truputį nyksta. To išvengti galima implantacijos dėka, nes dantų implantai atstoja įprastą dantį, atkuria kramtymo funkciją ir žandikaulio kaulas vėl gauna apkrovą kramtant.

Atkuriamas pasitikėjimas savimi

Dantys daro didelę įtaką mūsų emociniai, psichologiniai sveikatai, nes tai labai veikia bendram fiziniam grožiui. Netekus danties iškart pajaučiame didelį nepasitikėjimą savimi, tampa nebemalonu bendrauti, juoktis, šypsotis. Dantų implantai ne tik atkuria danties funkciją, bet ir sąlygoja mūsų emocinę ir psichologinę būseną, nes vėl galime pasitikėti savimi, nebijoti šypsotis ir viešai kalbėti. Tai galimybė turėti sveikus dantis, gražią šypseną ir norą plačiai šypsotis, džiaugtis gyvenimu.

Dantų implantai – tai investicija į Jūsų sveikatą ir laimę!

IMPLANTACIJOS EIGA

Dantų implantacija – tai ilgalaikis ir patikimas prarastų dantų atkūrimo būdas. Nors procedūra gali atroduti sudėtinga, iš tiesų ji susideda iš kelių paprastų etapų:

 1. KONSULTACIJA IR DIAGNOZĖ. Pimojo vizito metu yra atliekama dantų apžiūra ir įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas implantavimas. Įprastai įvertinti būklę bei paskirti gydymą gali apžiūrėjęs, pasikalbėjęs su pacientu ir išanalizavęs panoraminę dantų nuotrauką. To pakanka norint nustatyti reikiamo implanto dydį, skersmenį ir įdėjimo vietą. Jei suplanuotoje vietoje nepakanka kaulinio audinio, kad implantas būtų sėkmingai įsriegtas ir galėtų prigyti, gali būti reikalingos papildomos procedūros, kurios metu bus atkuriamas kaulas arba keliamas sinusas. Viską įvertinus yra sudarytas gydymo planas, paskirta dantų implantavimo operacijos data.
 2. IMPLANTAVIMO PROCEDŪRA. Antrojo vizito metu gali būti atliekama implantacija arba kitos reikalingos procedūros. Tuo atveju, jei dantis buvo išrautas gana seniai, gali prireikti kaulo priauginimo ar sinusų pakėlimo operacijos, jos atliekamos taip pat antro vizito metu. Dantų implantacija yra neskausminga procedūra. Jos metu naudojama vietinė nejautra, todėl nėra jaučiamas skausmas ar kiti nemalonūs pojūčiai. Odontologas įsriegs implantą ir susiųs žaizdą suplanuotoje vietoje. Šios procedūros trukmė yra 20-30 minučių. Jei vienu metu bus implantuojama daugiau implantų, ar yra atliekamos papildomos paskirtos procedūros gali užtrukti ilgiau. Po procedūros (procedūrų) atlikimo gydytojas odontologas suteiks išsamią informaciją apie pooperacinį laikotarpį bei priežiūrą.
 3. GIJIMAS. Po sudėtingesnės dantų implantacijos galite jausti nežymius skausmus operuotoje vietoje. Tačiau jei ji buvo įprasta, galite visai nejausti skausmo, o po kelių dienų praeiti nedidelis patinimas. Gydytojas odontologas po implantacijos paskiria vaistus nuo skausmo, esant poreikiui antibiotikus, kuriuos reikėtų vartoti pagal paskyrimą, infekcijos profilaktikai. Praėjus 7-10 dienų yra išimami siūlai ir prasideda gijimo laikotarpis. Šis laikas labai individualus, reikia laukti kol implantas prigis kaule. Priklauso nuo atliktų procedūrų, implantacijos vietos, pačio implanto ir individualios sveikatos būklės. Gijimas gali trukti apie 4 mėnesius, o jei buvo atlikta papildomos paslaugos, kaulo priauginimas ar sinuso pakėlimas – iki 9 mėnesių.
 4. DANTIES ATKŪRIMAS. PROTEZAVIMAS. Kai žandikaulyje implantas prigyja, galima atlikti sekantį etapą – protezavimą. Dažniausiai prieš danties protezo pritaikymą reikia atkelti užsiūtas dantenas, tačiau tai įprasta ir neskausminga procedūra. Atlikus nedidelį pjūvį yra atidengiamas implantas, tuomet užsukama gijimo galvutė ir laukiama, kol dantenos sugis taisyklingai susiformuojant. Vėliau padaromas danties atspaudas, pagal kurį laboratorija sukuria danties protezą. Jį pagaminus suplanuojamas vizitas ir pritaikomas prie implanto, taip atkuriant pilnai dantį ir jo funkciją.

PAPILDOMOS PROCEDŪROS DANTŲ IMPLANTACIJOS ATVEJU

Kai kuriais atvejais, prieš atliekant dantų implantaciją, gali prireikti papildomų procedūrų, tokių kaip sinuso pakėlimo operacija ar kaulo priauginimas. Dažniausiai reikalinga tiems pacientams, kurie delsė dantų implantacijos procedūrai, dėl to prarado žandikaulio kaulo tūrį. Sinuso pakėlimo operacija – tai procedūra, skirta pakelti sinuso dugną ir padidinti kaulo tūrį virštiniame žandikaulyje, kai jis yra per plonas dantų implantams. Kaulo priauginimas – tai procedūra, skirta padidinti žandikaulio kaulo tūrį, kai jis yra per plonas dantų implantams. Ši procedūra gali būti atliekama naudojant įvairius metodus, pavyzdžiui, kaulo persodinimą iš kitos kūno vietos arba sintetiniai kaulo pakaitalai.

Dantų implantacijos galutinę eigą patikslins gydytojas odontologas įvertinus individualią situaciją. Jis detaliai paaiškins visus procedūros etapus ir atsakys į visus rūpimus klausimus.

DANTŲ IMPLANTŲ PRIEŽIŪRA

Dantų implantų priežiūra yra ilgalaikio rezultato garantas. Norint, kad implantai tarnautų ilgai ir džiaugtumėtės nepriekaištinga šypsena, būtina tinkamai jais rūpintis. Keletas esminių dantų implantacijos priežiūros patarimų:

 • Svarbiausia yra reguliari burnos higiena, kuri reikalauja kruopščiai valytis dantis bent du kartus per dieną naudojant minkštą dantų šepetėlį bei dantų pastą be abražyvių dalelių.
 • Rekomenduojame naudoti vieno danties šepetėlį ar įprastą, bet būtinai minkštais šereliais, kad būtų galima efektyviai išvalyti aplink implantus.
 • Ypatingą dėmesį skirti tarpdančiams ir dantenoms aplink implantą, kad būtų pašalinti maisto likučiai ir bakterijos.
 • Stebėkite savo burnos būklę, dantų implantus ir pastebėjus bent kokius pokyčius, tokius kaip patinimas, skausmas ar nestabilumas, taip pat kitus neįprastus simptomus, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją odontologą.
 • Rekomenduojame du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą.
 • Reguliariai lankykites pas savo odontologą bent kartą per metus ar dažniau, jei reikia, kad jis atliktų implantų patikrinimą. Tai padės užtikrinti, kad jūsų dantų implantai būtų sveiki ir tvirti.

Tinkamai prižiūrimi implantai gali tarnauti net ir visą gyvenimą taip užsitikrinant galimybę mėgautis visaverčiu gyvenimu be jokių rūpesčių.

Nesvarbu, kiek laiko delsėte – mes esame čia, kad padėtume, nes Jūs verti vėl šypsotis !

Susisiekite su mumis šiandien ir ženkite pirmą žingsnį link pasitikėjimo savimi, gražios ir sveikos šypsenos. Jūs verti geriausio!