DANTŲ ŠALINIMAS

Dantų šalinimas, dar vadinamas dantų rovimu ar dantų ekstrakcija, yra procedūra, kai pašalinamas vienas ar keli dantys. Ši procedūra gali būti atliekama dėl įvairių priežasčių, tokių kaip:

 • Didelis ėduonies pažeidimas. Jei ėduonis yra pernelyg išplitęs, negali būti gydoma plombavimu ar kanalų gydymu, gali tekti pašalinti dantį.
 • Periodonto liga. Periodonto liga yra dantenų ir kaulų, palaikančių dantis, uždegimas. Jei ši liga yra sunki, gali tekti šalinti dantį, kad būtų išvengta tolesnės žalos.
 • Dantų trauma. Jei dantys yra smarkiai pažeisti dėl traumos, jį gali tekti pašalinti.
 • Netinkama dantų padėtis. Jei dantys yra netinkamai išsidėstę ir sukelia skausmą ar problemas kramtant, juos gali tekti pašalinti.
 • Pertekliniai dantys. Kai kuriems žmonėms išdygsta per daug dantų, o tai gali sukelti perpildymą ir dantų netinkamą išsidėstymą. Tokiu atveju gali tekti pašalinti vieną ar kelis perteklinius dantis.
PASLAUGAKAINA
Danties/šakies šalinimas59 €
Sudėtingas danties šalinimas99 €
II-III laipsnio paslankumo danties šalinimas30 €

SUDĖTINGAS DANTŲ ŠALINIMAS: CHIRURGINIS PROTINIO DANTIES ŠALINIMAS

Chirurginis protinio danties pašalinimas yra sudėtingesnė dantų šalinimo procedūra, atliekama, kai protinis dantis yra neišdygęs tinkamai ar yra įstrigęs žandikaulyje. Ši procedūra paprastai atlieka burnos chirurgas.

Priežastys, kodėl gali tekti atlikti chirurginė protinio danties pašalinimą:

 • Neteisinga padėtis. Protinis dantis gali išdygti netaisyklingoje padėtyje, pavyzdžiui, įstrigti žandikaulyje, augti horizontaliai arba spausti kitus dantis ar nervus.
 • Nepakankamai dygimas. Kartais protinis dantis neišdygsta pakankamai iš dantenų arba lieka visiškai paslėptas po dantenų ir kaulu.
 • Per maža vieta. Jei žandikaulyje nepakanka vietos protinio danties dygimui, jis gali susigrūsti su kitais dantimis arba kaulu.
 • Infekcija. Kartais aplink neišdygusį ar netinkamai išdygusį protinį dantį gali išsivystiti infekcija.

PROCEDŪROS EIGA

Įprasto danties šalinimas

Dantų pašalinimo procedūra paprastai atliekama gydytojo odontologo arba chirurgo. Prieš procedūrą gydytojas nuskausmins Jūsų dantį ir aplinkinius audinius. Tada naudojant specialius instrumentus, dantis bus atsargiai pašalintas iš dantų alveolės. Po danties pašalinimo gydytojas sustabdys kraujavimą, susiūs siūlais.

Chirurginis protinio danties šalinimas

Prieš procedūrą burnos chirurgas atliks rentgeno nuotraukas, kad įvertintų protinio danties padėtį ir šaknų formą. Jums bus suleista vietinė nejautra, kad procedūros metu nejaustumėte skausmo.

Chirurgas atliks pjūvį dantenose ir, jei reikia, pašalins dalį kaulinio audinio, kad pasiektų protinį dantį. Tada dantis bus atsargiai atskirtas nuo kaulų ir dantenų ir pašalintas. Žaizda bus išvalyta ir susiūta siūlais.

PRIEŽIŪRA PO PROCEDŪROS

Po danties pašalinimo svarbu laikytis gydytojo odontologo ar chirurgo nurodymų, kad sklandžiai pasveiktumėte ir išvengtumėte komplikacijų. Tai gali apimti:

 • Ledo kompresų naudojimas skausmui ir patinimui sumažinti.
 • Skausmo malšinančių vaistų vartojimas pagal nurodymus.
 • Kruopštus burnos higienos praktika, kad būtų išvengta infekcijos.
 • Kieto, karšto maisto vengimas pirmosiomis dienomis po procedūros.
 • Rūkymo vengimas.
 • Alkoholio vengimas.

Dauguma žmonių po dantų pašalinimo pasveiksta per kelias dienas. Tačiau svarbu kreiptis į odontologą, jei po procedūros pasireiškė bet kokie neįprasti simptomai, tokie kaip stiprus skausmas, patinimas, karščiavimas ar kraujavimas.

Suprantame, kad dantų šalinimas gali kelti nerimą. Tačiau šiuolaikinės odontologijos dėka tai yra saugi ir neskausminga procedūra, kuri gali padėti pašalinti skausmą, diskomfortą ir pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę.

Jei Jums reikia dantų šalinimo, nedvejodami kreipkitės į mus. Mūsų odontologai įvertins ar tikrai yra būtina šalinti dantį, jei taip tuomet pasirūpinsime, kad danties šalinimo procedūra vyktų sklandžiai ir be skausmo.