DANTŲ PLOMBAVIMAS

Dantų plombavimas – viena dažniausiai odontologijos praktikoje atliekamų procedūrų. Jos metu atkuriamas pažeistas danties audinys grąžinant dantį į funkcinę ir estetinę būklę. Dantų plombavimas dar kitaip vadinama terapinis dantų gydymas. Šis gydymas reikalingas dėl įvairių priežasčių, tokių kaip:

 • Ėduonis (kariesas). Tai dažniausiai dantų pažeidimo priežastis. Bakterijos, esančios apnašose, gamina rūgštis, kurios ardo dantų emalį ir dentiną. Dantų plombavimas leidžia atkurti pažeistą danties audinį ir užkirsti kelią tolimesniam gedimui ar danties skausmui.
 • Nuskilę dantys. Dantys gali skilti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl kieto maisto kramtymo ar traumos. Nuskilus dantims, gali atsirasti aštrūs kraštai, kurie gali sužeisti liežuvį ar skruostą. Dantų plombavimas gali padėti atstatyti danties formą ir funkciją.
 • Nudilę dantys. Dantys gali nudilti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl griežimo dantimis ar netinkamos burnos priežiūros. Dėl nudilimo dantys gali pasidaryti trumpesni ir jautresni. Dantų plombavimas gali padėti atstatyti danties aukštį ir apsaugoti jį nuo jautrumo.

DANTŲ PLOMBAVIMO PRIVALUMAI

Dantų plombavimas, terapinis dantų gydymas, turi daug privalumų:

 • greitas ir efektyvus gydymas. Dantų plombavimas yra greitas ir efektyvus būdas atkurti pažeistą danties audinį. Daugeliu atvejų procedūra atliekama per vieną vizitą;
 • išsaugo dantis. Dantų plombavimas leidžia išsaugoti natūralius dantis ir užkirsti kelią tolesniam jų gedimui.
 • sumažina skausmą ir jautrumą. Dantų plombavimas gali padėti sumažinti skausmą ir jautrumą, kurį sukelia pažeistas danties audinys.
 • estetinė nauda. Dantų plombavimas gali pagerinti Jūsų šypsenos išvaizdą. Šiuolaikinės plombavimo medžiagos yra labai estetiškos ir gali būti pritaikytos prie natūralios Jūsų dantų spalvos.
 • palyginti nesudėtina procedūra. Dantų plombavimas yra palyginti nesudėtinga procedūra, kurią gerai toleruoja dauguma pacientų.

PROCEDŪROS EIGA

Dantų plombavimo procedūra paprastai yra nesudėtinga ir trunka nuo 30 minučių iki valandos, priklausomai nuo pažeidimo dydžio. Štai pagrindiniai procedūros etapai:

 1. Nuskausminimas (ne visada). Jei pažeidimas yra gilesnis ir gali sukelti diskomfortą, prieš procedūrą gali būti taikoma vietinė nejautra.
 2. Pažeisto danties audinio šalinimas. Odontologas pašalins pažeistą dantų emalį ir dentiną.
 3. Dantų paruošimas plombavimui. Dantų paviršius bus paruošiamas plombos sukibimui.
 4. Plombos pritaikymas. Odontologas pritaikys pasirinktą plombavimo medžiagą į paruoštą ertmę. Šiuolaikinės plombos medžiagos yra labai patvarios ir estetiškos.
 5. Plombos poliravimas: po to, kai plomba sukietėja, ji bus nupoliruota, kad būtų lygi ir patogi.

PASLAUGAKAINA
Laikina plomba15 €
Plombavimas stiklo jonomerine plomba45 €
Plombavimas kompozito plomba79 € – 109 €
Vieno danties pavaškavimas30 €
Biodentinas59 €

Dantų ėduonis (kariesas), plombos ar dantų skilimas, jautrumas ar skausmas gali sukelti ne tik diskomfortą, bet ir paveikti Jūsų sveikatą ir pasitikėjimą savimi. Mūsų odontologijos centras siūlo platų dantų plombavimo, terapijos ir gydymo paslaugų spektrą, kuris padės Jums atkurti sveiką ir gražią šypseną.

MDENT odontologijos centro gydytojai atliks apžiūrą ir įvertins Jūsų dantų būklę. Jie suteiks informaciją, kokios gydymo procedūros Jums reikalingos, ir pateiks individualų gydymo planą. Nedelskite ir savo sveikata pasirūpinkite šiandien!