DANTŲ PROTEZAVIMAS

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu yra atkuriami dantys. Protezavimo tikslas – sukurti prarasto danties protezą, atkuriant danties kietųjų audinių anatomines formas bei spalvą, kad būtų atstatyta kramtymo funkcija bei šypsena. Atkurti prarastą dantį labai svarbu, kad sustabdytume žandikaulio kaulo irimo procesą įtakojantį veido deformacijas ir kitų dantų judėjimą. Ilgainiui sveiki dantys lieka be atramos, pamažu juda į tuščią ertmę, o tai didelė žala, nes vėliau atkurti prarastą dantį gali būti sudėtingą nepažeidus greta esančių sveikų dantų. Taip pat tuščioje ertmėje daugiau kaupiasi apnašos, bakterijos, padidėja dantų ėduonies rizika ir taip blogėja visos burnos ertmės sveikata. Laiku neprotezavus tenka keisti maitinimosi įpročius, atsisakyti mėgstamų patiekalų, praradus daugiau nei vieną dantį didelė tikimybė veido deformacijai, o pasikeitus išvaizdai prarandamas noras aktyviai bendrauti. Daugelis žmonių gali jausti ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą.

DANTŲ PROTEZAVIMO SKIRTUMAI IR TAIKYMAS

Dantų protezavimas apima trūkstamų dantų pakeitimą dirbtiniais protezais. Protezai naudojami atkurti kramtymo funkciją, kalbą, šypseną ir pasitikėjimą savimi. Dantų protezų pritaikymas yra labai individualus, tai priklauso nuo paciento dantų būklės ir lūkesčio bei galimybių. Yra kelios skirtingos protezavimo rūšys, skirstomos pagal tvirtinimo būdą ir pritaikymo vietą.

Pagal tvirtinimo būdą

 • Išimami protezai. Šie protezai protezai patogiai bei lengvai gali būti paciento išimami ir vėl įdedami. Jie naudojami dažniausiai, kai trūksta daug dantų arba visi dantys yra prarasti.
 • Fiksuoti protezai. Šie protezai tvirtinami prie natūralių dantų ar implantuotų ir nėra išimami. Jie stabilūs ir daug patogesni už išimamus protezus.

Pagal pritaikymo vietą

 • Ant danties. Šis protezavimo būdas naudojamas pritaikant dirbtinio danties protezą tvirtinant prie esamų natūralių dantų ar jų dalies.
 • Ant implanto. Šis protezavimo būdas naudojamas pritaikant dirbtinio danties protezą tvirtinant prie implanto, ar kelių jų, kurie yra įsriegti į žandikaulio kaulą. Šis metodas ilgalaikis ir patvarus dantų atkūrimo sprendimas, turint daug privalumų, palyginus su protezavimu ant danties.

Kiekviena situacija mums ypatingai svarbi ir verta maksimalaus dėmesio, esame pasiruošę patarti ir rasti geriausia sprendimą Jūsų šypsenai.

FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAIIŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI
Vainikėlis400 € – 590 €Kieta plokštelė400 €
Tiltas990 € – 1680 €Elastinė (minkšta) plokštelė 200 € – 500 €
Laminatė600 €Išimama plokštelė ant 2 implantų su lokatoriais
(be implantų)
899 €
All-on-41500 € – 5150 €

FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAI

Fiksuoti dantų protezai – tai ilgalaikis ir estetiškas dantų atkūrimo sprendimas, skirtas pakeisti trūkstamus dantis. Šie protezai tvirtinami prie natūralių dantų arba implantų ir gali būti naudojami vienam dančiui, keliems dantims ar visiems dantims viename ar abiejuose žandikauliuose atkurti. Fiksuoti dantų protezai gaminami individualiai pagal paciento poreikius, atsižvelgiant į natūralių dantų formą, spalvą, dydį bei itin stabilūs ir tvirti, gali tarnauti daugelį metų tinkamai prižiūrimi.

FIKUOTŲ DANTŲ PROTEZŲ TIPAI

Vainikėlis. Naudojami visiškai padengti ir atkurti pažeistą, nusidėvėjusį ar skilusį dantį. Estetiška ir patvari danties restauracija naudojama ir ant implanto, ir ant esamo danties. Vainikėlis gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų, tokių kaip metalas, porcelianas, cirkonis ar kompozitas. Cirkonio vainikėlis – frezuotas cirkonio vainikėliai modernioje skaitmeninėje laboratorijoje gaminami iš cirkonio oksido, itin patvarūs ir estetiški. Cirkoni vainikėlis su keramikos apdaila – cirkonio keramika, skaidrus šviesai, nepriekaištingos estetikos, atitinkantis tikrų dantų išvaizdą bei ilgaamžis.

Tiltai. Naudojami pakeisti vieną ar kelis trūkstamus dantis. Tilto konstrukcija pritvirtinama prie gretimų dantų, kurie veikia kaip atramos, o tarp jų esantys tarpai užpildomi dirbtinis dantims. Tiltinės konstrukcijos galimos tiek ant dantų fiksuojant, tiek ant implantų. Tiltai gali būti pagaminti kaip ir vainikėlis iš įvairių medžiagų.

All-on-4 – visi ant keturių – tai novatoriška gydymo technika leidžia atkurti visą dantų lanką tik ant 4 implantų. Visi ant keturių (All on 4) protezai – tai fiksuoti protezai, kurie atkuria visą dantų lanką viename žandikaulyje, rekomenduojami pacientams, praradusiems daugumą arba visus dantis. Šis protezas tvirtinamas prie 4 implantų įsriegtų į žandikaulio kaulą. Nuolatinis protezavimas itin tvirtas, stabilus, nes fiksuotas bei ir ilgaamžis su metalo plastikiniais, metalo keramikiniais arba cirkonio dantimis.

Užklotas, įklotas. Tai mikroprotezai, gaminami laboratorijoje iš metalo, kompozito, porceliano ar kitų medžiagų. Naudojami natūralaus danties paviršiaus daliai ar visam paviršiui atstatyti. Įklotas yra į cementuojamas į dantį, juo apstatoma danties anatomija, pažeisti vageliai, o užklotas užkloja dalį arba visą dantį atkuriant tikslią danties formą visai nešlifuojant danties.

Laminatė. Tai mikroprotezas, naudojamas pagerinti priekinio dantie paviršiaus išvaizdą. Laminatės yra plonos keramikinės plokštelės, kurios pritvirtinamos prie priekinio natūralaus danties paviršiaus. Laminatės gali būti naudojamos paslėpti spalvos pakitimus, dantų nelygumus ar didesnius tarpus tarp dantų. Laminatė labai tvirta, išlaikanti blizgesį ilgus metus ir nekeičianti atspalvio.

FIKSUOTŲ DANTŲ PROTEZŲ PRIVALUMAIFIKSUOTŲ DANTŲ PROTEZŲ TRŪKUMAI
Maksimali estetika. Išvaizda kaip natūralaus dantiesKaina. Fiksuoti protezai gali būti brangesni nei išimami
Funkcionalumas. Atkuria kramtymo funkciją, nėra diskomforto pojūtis lyg su natūraliais dantimisNatūralių dantų šlifavimas. Kai kuriais atvejais, norint pritaikyti protezą, gali tekti nušlifuoti dalį natūralaus danties
Patvarumas. Protezai iš tvirtos medžiagos užtikrina ilgaamžiškumąIlgesnis gydymas ar pritaikymas. Priklausomai nuo protezo tipo, gydymo eigos, sveikatos būklės gali užtrukti kelias savaites ar net kelis mėnesiu.
Stabilumas. Tvirtas pritvirtinimas prie dantų ar implantų, užtikrina stabilumą kalbant ar kramtant.
Pagerina dantų ir dantenų sveikatą. Su tinkama priežiūra yra sumažinama dantų ėduonies ir periodontino rizika
Pagerina gyvenimo kokybę. Pagerina kramtymo, kalbos ir šypsenos funkciją, padidina pasitikėjimą savimi.

Ar būtų galima pritaikyti dantų protezus priklauso nuo paciento poreikių, būklės ir kitų svarbių aspektų. Konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina burnos būklę, aptaria lūkesčius ir pataria parinkdamas tinkamiausią protezavimo būdą.

Fiksuoti dantų protezai gali padėti atkurti Jūsų šypseną ir pasitikėjimą savimi. Tai ilgalaikis, patvarus ir estetiškas dantų atkurimo sprendimas, kuris gali pakeisti trūkstamus dantis arba visus danties viename arba abiejuose žandikauliuose.

Mes suprantame, kad dantų praradimas gali būti sunki ir nemaloni patirtis. Todėl mūsų specialistų komanda yra pasiryžusi suteikti Jums aukščiausios kokybės priežiūrą ir empatiją. Mes atidžiai išklausysime Jūsų poreikius ir pageidavimus, atliksime išsamią burnos ertmės apžiūrą ir parengsime individualų gydymo planą, kuris atitiks Jūsų individualią situaciją.

Pasirinkite atgauti savo šypseną ir gyvenimo kokybę!

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Išimami dantų protezai – populiarus ir ekonomiškas būdas atkurti prarastus dantis ir pagerinti kramtymo, kalbos ir šypsenos funkciją. Jie gali būti pilni ir daliniai, priklausomai nuo to, kiek dantų trūksta. Išimami dantų protezai gaminami iš akrilo arba metalo rėmo, prie kurio pritvirtinami dirbtiniai dantys. Rėmas yra pagamintas pagal dantų ir dantenų forma, kad protezai tvirtai priglustų prie burnos. Pilni protezai pakeičia visus dantis viename žandikaulyje, o daliniai protezai pakeičia tik keletą dantų.

IŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ TIPAI

Kieta plokštelė. Tai tradicinis protezavimo tipas, plokštelė gaminama iš akrilo arba dervos, tvirtinamos ant dantų. Ekonomiškas variantas atkurti šypseną, tačiau nėra itin patogi dėl savo kietumo. Pritaikius šia plokštelę kartais pacientai nerimauja dėl galimo šio protezo iškritimu ar klibėjimu. Tai gali įtakoti diskomfortą valgant ar laisvai bendraujant. Tačiau yra tikrai tvirtos ir ilgaamžės tinkamai prižiūrint.

Elastinė (minkšta) plokštelė. Tai naujesnis protezavimo būdas, plokštelė gaminama iš lankstaus plastiko, todėl daug patogesnė nešioti nei kietos plokštelės, yra tvirtinamos ant dantų. Lyginant su pastarosiomis daug lengviau prižiūrimos, tačiau nėra tokios patvarios kaip kietos plokštelės.

Lanko atraminis protezas (biugelis) tai išimamas dantų protezas, skirtas pakeisti prarastus dantis. Jis sudaro metalinį lanką, kuris apkabina natūralius dantis, ir plastikinę bazę, prie kurios pritvirtinami dirbtiniai dantys. Šie protezai estetiški, patogūs nešioti, nes stabilūs, tvirtai besilaikantys burnoje bei nėra brangūs, o ir lengva juos prižiūrėti.

Išimama plokštelė ant 2 implantų su lokatoriais yra išimamas dantų protezas skirtas pakeisti prarastus dantis ir pagerinti kramtymo, kalbos ir šypsenos funkciją. Ji susideda iš tvirtos akrilo, metalo ar dervos bazės, prie kurios pritvirtinami dirbtiniai dantys. Lokatoriai – maži metaliniai segtukai, kurie pritvirtinami prie protezo ir įsikimba į natūralius dantis ar dantų implantus, užtikrindami protezo stabilumą. Kieta dantų plokštelė su lokatoriais yra itin tvirta, stabiliai besilaikanti, pilnai atkuria šypsenos bei kramtymo funkciją be diskomforto, lengva priežiūra bei nėra brangios.

IŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ PRIVALUMAIIŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ TRŪKUMAI
Kaina. Išimami dantų protezai daug pigesni nei fiksuotiNebūtinai patogūs. Išimami protezai, priklausomai nuo tipo gali būti nepatogūs.
Paprastas naudojimas. Išimamus protezus lengva įdėti ir išimti iš burnosGali paveikti skonio pojūtį Kai kuriais atvejais, gali šiek tie pakeisti skonį
Lengva priežiūra. Protezus lengva valyti ir prižiūrėti.Reikalinga būtina reguliari priežiūra. Reikia reguliariai valyi ir mirkyti speciame tirpale, kad jie išliktų švarūs bei be bakterijų.
Pagerina gyvenimo kokybę. Gali pagerinti kramtymo, kalbos ir šypsenos funkciją.Gali pasislinkti, judėti kalbant ar valgant. Priklausomai nuo išimamo protezo tipo daugiau ar mažiau gali pasislinkti kalbant ar valgant, ypač tik pradėjus naudotis

Suprantame, kad praradus dantis, galite jaustis nesaugiai ir vengti socialinių situacijų. Galbūt jaučiatės drovūs valgydami ar kalbėdami su kitais žmonėmis. Bet taip neturi būti!

Išmami dantų protezai gali padėti atkurti prarastus dantis ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Nedelskite – atgaukite savo šypseną jau šiandien!

DANTŲ PROTEZAVIMO EIGA

Dantų protezavimo eiga paprastai apima keletą žingsnių:

1. Konsultacija. Konsultacijos metu gydytojas odontologas apžiūri dantis, dantenas ir įvertina burnos būklę, esant poreikiui atliks papildomus tyrimus. Išklausomi ir aptariami paciento norai bei poreikiai, įvertinami įvairūs protezavimo variantai, galiausiai išsirenkamas tinkamiausias ir sudaromas gydymo planas, kuriame pateikiama visa informacija apie procedūrų eilę, trukmę ir kainą.

2.Dantų paruošimas. Šiame etape atliekamas dantų paruošimas protezui. Gali tekti pašalinti sunykusius dantis arba apšlifuoti sveikus dantis, kad jie tarnautų kaip atrama protezui.

3. Protezo gamyba. Odontologas nuima atspaudas dantų ir dantenų, kad pagamintas protezas tobulai tiktų. Atspaudai perduodami laboratorijai, o jie asirūpina protezo gamyba iš aukštos kokybės medžiagų, tokių kaip cirkonis, porcelianas arba metalas.

4. Protezo pritaikymas ir tvirtinimas. Odontologas patikrina protezą, ar jis tinkamai priglunda ir atrodo natūraliai, jei reikia protezas yra koreguojamas. Protezas pagal jo tipą yra pritaikomas pacientui. Fiksuotas protezas yra pritvirtinamas prie dantų arba implantų, o išimamas protezas yra atiduodamas pacientui su informacija dėl priežiūros.

DANTŲ PROTEZŲ PRIEŽIŪRA

Dantų protezai yra geriausias sprendimas atkuriant šypseną ir prarastus dantis. Tinkamai prižiūrinti dantų protezus, galima ilgai džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu su gražia šypsena. Tačiau skirtingų tipų protezai reikalauja skirtingos priežiūros.

Fiksuotų dantų protezų priežiūra. Fiksuoti dantų protezai yra puikus būdas atkurti prarastus dantis ir susigrąžinti norą vėl džiaugtis pilnavertišku gyvenimu su šypsena. Tinkamai prižiūrint, jie gali tarnauti daugelį metų.

Kasdienė fiksuotų protezų priežiūra :

 • valytis dantis du kartus per dieną minkštu šepetėliu ir dantų pasta. Įsitikinkite, kad valote visas protezo paviršiaus vietas bei tarpdančius;
 • naudokite tarpdančių siūlą vieną kartą per dieną (geriausiai vakare), kad pašalinti maisto likučius iš tarpdančių tarpų;
 • venkite kramtyti kieto maisto, kad protezas nebūtų pažeisti;
 • reguliariai lankykitės pas odontologą apžiūrai ir bent kartą į metus pas burnos higienos specialistą.

Tinkamai prižiūrimi fiksuoti protezai gali užtikrinti, kad jie išliks gražūs ir funkcionalūs daugelį metų

Išimamų dantų protezų priežiūra.Išimami dantų protezai yra puikus būdas atkurti prarastus dantis ir susigrąžinti šypseną. Tinkamai prižiūrint, jie gali tarnauti daugelį metų.

Kasdienė išimamų protezų priežiūra :

 • išimkite protezus po kiekvieno valgo ir užkandžio ir kruopščiai išvalykite juos minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta. Nesant galimybei bent praplauti po tekančiu vandeniu ir išskalauti burną. Tačiau būtina bent du kartus į dieną valyti naudojant šepetėlį ir pastą. Įsitikinkite, kad valote visas protezo paviršiaus vietas t.y visų, išorę ir kramtomąjį paviršių;
 • mirkykite protezus specialiam tirpale per naktį, kad pašalintumėte bakterijas ir nemalonų kvapą;
 • skalauti burna vandeniu po kiekvieno valgymo;
 • reguliariai prižiūrėti burnos ertmę, dantenas valant minkštu šepetėliu su pasta;
 • laikykite protezus sausoje ir vėsioje vietoje, kai jų nenaudojate. Venkite laikyti dėkluose, nes tai gali paskatinti bakterijų augimą;
 • venkite kramtyti kieto ar ypač lipnaus maisto, jie gali pažeisti protezą. Pažeidus protezą būtina kreiptis pas gydytoją odontologą, kad protezas būtų sutaisytas, griežtai negalima naudoti skilusio, lūžusio protezo, taip galima susižeisti ir pažeisti burnos ertmę;
 • reguliariai lankykitės pas odontologą apžiūrai, kad galėtų apžiūrėti dantenas ir protezą.

Reguliari ir tinkama išimamų protezų priežiūra yra būtina, norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą ir gerą burnos sveikatą.