DANTŲ KANALŲ GYDYMAS

Dantų kanalų gydymas, dar vadinamas endodontiniu gydymu, yra procedūra, skirta pašalinti uždegimą ir infekciją iš dantų kanalo vidaus. Danties ertmę ir danties šaknų kanalus užpildo danties minkštimas – pulpa, kuri sudaryta iš kraujagyslių bei nervų, per kuriuos į kitus danties audinius patenka maisto medžiagos.

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas yra išsaugoti natūralų dantį, pašalinant uždegimą, infekciją ir sugadintą danties minkštimo audinį (pulpą). Tai padeda išlaikyti dantį jo funkcionalumo ir estetikos požiūriu bei išvengti dantų praradimo. Endodontinis gydymas taip pat padeda sustabdyti skausmą ir kitus su dantų kanalo problemomis susijusius simptomus bei užkirsti kelią tolesniam uždegimui ir infekcijai. Sėkmingai atlikus dantų kanalų gydymą, dauguma pacientų gali išsaugoti savo natūralius dantis ilgą laiką.

Dantų kanalų gydymas gali būti reikalingas, jei dantų minštimas yra pažeidžiamas dėl:

  1. Ėduonies (karieso). Ėduonis yra bakterinė infekcija, kuri ardo danties kietuosius audinius. Jei ėduonis pažeidžia dantų minkštimą, gali atsirasti skausmas, jautrumas ir infekcija.
  2. Dantų traumos. Dauntų trauma, pavyzdžiui, skilimas ar lūžis, taip pat gali pažeisti dantų minkštimą.
  3. Kitų priežasčių. Kartais dantų minkštimas gali mirti dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, dėl prasto kraujo tiekimo ar mechaninio pažeidimo ir kitų priežasčių.
PASLAUGAKAINA
Kanalo valymas40 €
Kanalo plombavimas40 €
Skubi pagalba esant danties skausmui50 €
Kalcio suvedimas15 €
Vidinis danties balinimas89 €

DANTŲ KANALO GYDYMO PRIVALUMAI

  • Dantų kanalų gydymas gali padėti išsaugoti natūralų dantį, kuris kitaip turėtų būti pašalintas, o tai sukeltų estetinių ir funkcijų problemų.
  • Dantų kanalų gydymas taip pat gali palengvinti skausmą ir diskomfortą, kurį sukelia pažeistas dantų minkštimas. Dantų kanalų gydymas gali žymiai pagerinti paciento gyvenimo kokybę nebejaučiant skausmo ar jautrumo.
  • Užkerta kelią infekcijos plitimui į kaulą, supantį dantį. Infekcija, vadinama periodontitu, gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

PROCEDŪROS EIGA

Dantų kanalų gydymo metu gydytojas odontologas :

  1. Pašalina uždegusį ar užsikrėtusį dantų minkštimą iš dantų kanalo. Tai atliekama naudojant specialius instrumentus.
  2. Išvalo ir definfekuoja dantų kanalą. Tai būtina, kad būtų paalintos visos bakterijos ir kiti mikroorganizmai.
  3. Užpildo dantų kanalą specialia medžiaga, kuri sandariai užpildo kanalą ir padeda užkirsti kelią infekcijai.
  4. Atstato danties vainiką. Dantų vainikas yra matomoji danties dalis. Kartais, prieš užpildant dantų kanalą, reikia pašalini dalį vainiko. Tokiu atveju po gydymo vainikas bus atstatomas naudojant plombą, vainikėlį ar kitą restauracinę medžiagą.
Infekcijos, uždegimo plitimas
Danties kanalų gydymas

PRIEŽIŪRA PO PROCEDŪROS

Po dantų kanalų gydymo svarbu laikytis geros dantų higienos, kad būtų išvengta infekcijos. Reguliariai valykite dantis ir naudokite tapdančių priežiūros, valymo priemones. Taip pat reguliariai lankykitės pas odontologą apžiūrai ir burnos higienos specialistą.

Dantų kanalų gydymas yra veiksmingas ir saugus būdas išsaugoti pažeistus dantis. Jei Jums pasireiškė dantų skausmas, jautrumas ar kiti simptomai, kurie gali rodyti dantų minkštimo (pulpos) pažeidimą, svarbu kreiptis į gydytoją odontologą kuo greičiau. Kuo ankščiau bus pradėtas gydymas, tuo didesnė tikimybė, kad dantį bus galima išsaugoti.